W nowy rok szkolny 2018/2019 wprowadzili społeczność I LO prowadzący uroczystość uczniowie klasy III b – Weronika Graczyk i Łukasz Dutkiewicz. Nasi goście skierowali do nauczycieli i uczniów życzenia, by nauka i praca były źródłem satysfakcji. Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej Starostwa Powiatowego w Łęczycy - Pan Edward Banasik życzył uczniom owocnej nauki pod kierunkiem dobrych nauczycieli. Miłe słowa Przewodniczącej Rady Rodziców - Pani Iwony Granosik optymistycznie nastroiły zebranych. Pani Dyrektor Joanna Wdowiak skierowała słowa powitania do pierwszoklasistów, życząc im szybkiej aklimatyzacji w murach „Kazika”, której sprzyja dobra atmosfera w szkole. Prezentacja wychowawców klas pierwszych wzbudziła aplauz społeczności uczniowskiej. Tak więc wyścig po wiedzę rozpoczęty!!!

Życzymy szkolnych sukcesów, pięknych przyjaźni i dobrych relacji z kadrą pedagogiczną…

Dnia 12 czerwca 2018 r. odbyła się XIX Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych. Ponad 250 uczniów i ich opiekunów z 51 szkół wszystkich typów z całej Polski spotkało się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie by zaprezentować wyniki swojej pracy przy realizacji projektów edukacyjnych.

Z naszej szkoły do stolicy udali się: Julia Kaźmierczak, Izabela Waliszewska, Dominika Żmudzińska i Michalina Błaszczyk – wszystkie uczennice z klasy II c. Opiekunem grupy był mgr Andrzej Doliński.

W czasie spotkania mieliśmy okazję przedstawić ekspertom założenia i realizację naszego projektu, którego główny temat brzmiał: „Historia Żydów zapomnianych mieszkańców Łęczycy”. Głównym celem naszych działań było zaproponowanie projektu tablicy upamiętniającej miejsce w którym stała synagoga. Pomysł nasz spotkał się z dużym zainteresowaniem ekspertów Centrum Edukacji Obywatelskiej, a także innych uczestników spotkania.

Poza tym uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach dających wiele inspirujących pomysłów.

Społeczność I Liceum  Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy  wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbyła się w dniu 8 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00. Przygotowania rozpoczęły się od plakatu informacyjnego na szkolnym korytarzu i od przygotowania okolicznościowych balonów, zachęcających do czytania, które rozdawane były przechodniom. Dwie klasy przygotowały też okolicznościowe plakaty. Tym razem czytaliśmy wspólnie, chociaż w grupach klasowych. Miejscem akcji był teren zielony przed budynkiem szkoły. Uczniowie i nauczyciele przygotowali wybrane przez siebie tytuły do wspólnego czytania. Piękna pogoda spowodowała, że szukaliśmy cienia, a w czytaniu nie przeszkadzał nam nawet remont ulicy M. Konopnickiej. Zapraszamy do wspólnego czytania za rok!