Po raz kolejny z inicjatywy Prezydenta Polski na początku września Polacy czytają narodowe dzieła literackie. W tym roku wybrany został romantyczny dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Również młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy podjęła wyzwanie i zaprezentowała swoją interpretację utworu Juliusza Słowackiego. W scenerii niemal przypominającej jezioro Gopło uczniowie klas drugich „Kazika” odczytali fragment dramatu – rozmowę Goplany i Grabca.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

Poniżej przedstawiamy procedury postępowania w sytuacji zagrożenia epidemicznegow I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy.

Drodzy Uczniowie!

Dnia 1 września 2020 r. rozpoczyna się nowy rok szkolny 2020/2021 w trybie stacjonarnym.

Dyrektor I LO im. Kazimierza Wielkiego informuje, iż na ten dzień zaplanowane zostały krótkie spotkania Uczniów klas II i III z Wychowawcami. Z uwagi na obowiązujący stan epidemiologiczny, szkoła przygotowuje uroczystą inaugurację tylko dla Uczniów rozpoczynających naukę w I LO.

Rozpoczęcie roku szkolnego odbywać się będzie zgodnie z poniższym harmonogram.

KLASY II – godz. 9.00 – spotkanie z Wychowawcą w sali lekcyjnej:

Klasa II a – sala nr 8

Klasa II b – sala nr 16

Klasa II c – sala nr 9

Klasa II d – sala nr 2

Klasa II e – sala nr 4

KLASY I – godz. 9.30 – spotkanie w sali gimnastycznej

KLASA III – godz. 10.00 – spotkanie z Wychowawcą w sali lekcyjnej

Klasa III a – sala nr 17

Klasa III b – sala nr 1

Klasa III c – sala nr 3

Dyrektor I LO przypomina również o obowiązującym reżimie sanitarnym:

1. Uczniowie przychodzą do szkoły na wyznaczoną godzinę;
  2. Uczniowie klas II i III udają się bezpośrednio do wyżej wymienionych sal i unikają zbędnego przemieszczania się;
  3. W szkole obowiązuje dezynfekcja rąk;
  4. Uczniowie posiadają własny notatnik i długopis;
  5. Na korytarzach szkolnych oraz w miejscach, w których nie można zachować dystansu społecznego (1,5 metra) Uczniów obowiązują maski ochronne/przyłbice;
  6. Uczniowie klas II wchodzą do szkoły wejściem od strony boiska „Orlik”;
  7. Uczniowie klas I i III wchodzą do szkoły głównym wejściem.

Dopiero w maju nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Poetyckiego „Dobre słowa są między wierszami...”, którego XVII edycja odbyła się w lutym 2020 r.. Konkurs został zorganizowany przez ZSO im. Stanisława Staszica w Zgierzu. Wyniki, ze względu na pandemię, opublikowane zostały 26 maja. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować pojedyncze utwory poetyckie o dowolnej tematyce, które następnie oceniało jury w składzie: p. Joanna Jóźwiak, p. Małgorzata Szewczyk oraz p. Alicja Matusz-Rżewska. Miło nam zakomunikować, iż uczennica klasy IA naszego Liceum, Dobrosława Pawlak, zdobyła I miejsce w kategorii 16-19 lat za satyryczny wiersz „Jasieniek”. Laureatce składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunką merytoryczną jest Pani Małgorzata Nonas.

kmaj