W ramach działań profilaktycznych uczniowie I LO wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Dopalaczom STOP” zorganizowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy. Celem konkursu był popularyzacja zasad zdrowego trybu życia tzn. wolnego od nałogów, zwrócenie uwagi na problem dopalaczy, zachęcanie młodzieży do twórczej aktywności. Do konkursu przystąpiło 10 szkół. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszego liceum:

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce Kamila Józwiak

II miejsce Emilia Szewczyk

III miejsce Gabriela Kaczmarek

III miejsce Michalina Grzelak

Wyróżnienia otrzymali: Anna Matusiak, Natalia Banasiak, Natalia Szczech, Natalia Królak

Gratulacje!!!

Dnia 27 marca 2018 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi odbył się finał Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę” którego patronem honorowym jest Prezydent RP, a organizatorami są: Posłowie na Sejm RP Piotr Polak, Robert Telus, Waldemar Buda oraz Senatorowie RP Przemysław Błaszczyk i Maciej Łuczak. W finale tym uczestniczył uczeń klasy II a naszego liceum Jakub Pałczyński. Kuba zajmując VII miejsce uzyskał tytuł laureata konkursu i otrzymał liczne nagrody rzeczowe i książkowe

Opiekunem ucznia jest mgr Andrzej Doliński.

Z okazji Światowego Dnia Poezji w dniu 21 marca 2018 roku w naszej bibliotece w czasie przerw uczniowie mieli możliwość tworzenia własnych wierszy. Zabawa polegała na wyklejaniu wierszy z tekstów wyciętych z czasopism. Pracy towarzyszyły dźwięki „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego. Zajęcie to wyzwoliło duże pokłady kreatywności naszych uczniów, którzy samodzielnie lub w grupach świetnie się bawili. Utworzone wiersze zaprezentowano na gazetce pod hasłem „Nasze wiersze i rymowanki”. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i aktywność.

Nauczyciele bibliotekarze

Dnia 16 marca 2018 roku troje naszych uczniów Łukasz Dutkiewicz kl. IIb, Kinga Wasiak kl. Ia Hubert Kaczyński kl. Ia pod opieką p. Marzeny Sobczak udało się na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie wzięli oni w wojewódzkim etapie olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych'’ organizowanej przez ZUS. Zadania konkursowe były rozwiązywane drużynowo. Zdaniem naszych uczniów test nie był bardzo trudny, ale trzy zespoły okazały się lepsze. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.