Dnia 26 stycznia pojechaliśmy pod opieka wychowawcy p. Marzeny Sobczak oraz p. Magdaleny Janickiej i p. Dariusz Banasiaka na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą atrakcją były warsztaty fizyczne oraz robotyczne w Centrum Nauki Kopernik, podczas których lepiej zapoznaliśmy się z rzutem ukośnym oraz tworzyliśmy układy pneumatyczne z wykorzystaniem powietrza. Zwiedziliśmy również czasowe wystawy w CNK. Następnie zobaczyliśmy pokój kardynała Karola Wojtyły w klasztorze Sióstr Urszulanek, w którym przebywał podczas wizyt w Warszawie zanim został papieżem. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na Giełdzie Papierów Wartościowych, gdzie zapoznaliśmy się z zasadami jej funkcjonowania.

W listopadzie 2017 roku odbyła się II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie  Wyborczym „Wybieram Wybory” – Wybory Samorządowe.

Konkurs ten został zorganizowany przez Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Skierniewicach.

W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Julita Nawrocka – II c i Kamila Pawlak – II c. W dniu 18 styczna 2018 roku nastąpiło podsumowanie konkursu, a uczestniczki otrzymały pamiątkowe upominki.

Także w listopadzie 2017 roku zostały przeprowadzone eliminacje szkolne XLIV Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. W eliminacjach tych wzięli udział:

1. Magdalena Batarowicz – II c
  2. Patryk Budniak – II a
  3. Aleksandra Brygier – II c
  4. Krystian Jatczak – II c
  5. Julita Nawrocka – II c

Do zawodów okręgowych, które odbyły się 13 stycznia 2018 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego zakwalifikowali się:

1. Magdalena Batarowicz – II c
  2. Patryk Budniak – II a
  3. Aleksandra Brygier – II c
  4. Julita Nawrocka – II c

Opiekunem uczniów jest Andrzej Doliński.

20 grudnia 2017 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego pod opieką pani Małgorzaty Odważny i pana Marka Gabryelskiego mieli okazję odwiedzić  Dom Dziecka w Dąbrówce Wielkiej. Cała społeczność szkolna przygotowała dla podopiecznych mnóstwo prezentów. Były to między innymi słodycze, ubrania, gry oraz zabawki. W placówce panowała niezwykle przyjazna atmosfera, dzięki czemu uczniowie szybko nawiązali kontakt zarówno z opiekunami, jak i z dziećmi. Gdy nadszedł czas powrotu bardzo trudno nam było się ze sobą rozstać. Obiecaliśmy podopiecznym odwiedzić ich w przyszłym roku, na co sami również będziemy niecierpliwie czekać. Każdy  z nas był bardzo szczęśliwy, że mógł wnieść do placówki trochę ciepła i chociaż w małym stopniu uszczęśliwić osoby w niej przebywające.

Bardzo gorąco dziękujemy za wsparcie wszystkim nauczycielom naszego Liceum, a w szczególności pani Dyrektor Joannie Wdowiak i pani Wicedyrektor Jolancie Śmiechowicz oraz pani Kamili Olczak z sekretariatu Szkoły za dużo serca włożonego w przygotowanie prezentów dla dzieci oraz wsparcie finansowe. Dziękujemy równie serdecznie młodzieży Liceum za czynne włączenie się w akcję „Bycia Świętym Mikołajem”.

mikołaj

Cieszymy się, że nasze Liceum – cała społeczność uczniowska i Grono Pedagogiczne – podtrzymuje wieloletnią tradycję „Bycia Świętym Mikołajem” dla podopiecznych Domu Dziecka w Dąbrówce Wielkiej.

To wielki nieoceniony gest serca. DZIĘKUJEMY.

buzka

zdjecie

W dniach 5-12 grudnia b.r. gościliśmy w murach naszej Szkoły grupę młodzieży francuskiej z zaprzyjaźnionego liceum Alberta Camusa w Rillieux-la-Pape. To kontynuacja naszego zeszłorocznego projektu DRAMA PROJECT. W tym roku zaprosiliśmy licealistów z Francji na Łęczycki Powiatowy Przegląd Teatrzyków Językowych odbywający się w Domu Kultury. Przygotowaliśmy dwa przedstawienia w języku angielskim – „The Happy Prince” ( pod opieką p. V. Rubiak) oraz „Leczyca High School Musical” (pod opieką p. M. Odważny). Nasza młodzież naprawdę się postarała, żeby pokazać się od jak najlepszej strony Francuzom. Przedstawienie „The Happy Prince” wygrało w kategorii Szkół Ponadpodstawowych. WIELKIE BRAWA!!!

Pobyt grupy francuskiej w Łęczycy uatrakcyjniły nasze wyjazdy do Warszawy (do Muzeum Powstania Warszawskiego), do Łodzi (do nowoczesnego centrum EC1), do Uniejowskich Term, jak również spacer po łęczyckich zabytkach i zakątkach.

Bardzo DZIĘKUJEMY wszystkim rodzinom naszych wychowanków, które z całym sercem i polską gościnnością przyjęły młodzież francuską do swoich domów. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom bez których nie byłoby możliwe uatrakcyjnienie pobytu naszych przyjaciół z Francji – w szczególności Starostwu Powiatowemu w Łęczycy, Urzędowi Miasta w Łęczycy, pani Honaracie Mokrogulskiej oraz Dyrekcji Domu Kultury w Łęczycy.