Konkursy muzyczne w czasach pandemii zmieniają swoją formę. Sceniczne występy w salach wypełnionych publicznością zastępują nagrania wysyłane do organizatorów. Tak też było w przypadku XIII Otwartego Konkursu Wokalnego „Mikrofon dla każdego” zorganizowanego przez Dom Kultury w Łęczycy, w którym udział wzięło ponad 100 uczestników z całej Polski. Uczennica naszego liceum Katarzyna Kluska zdobyła w nim cenne wyróżnienie, a na uwagę zasługuję fakt, iż to jedyna nagrodzona z terenu powiatu łęczyckiego w starszych kategoriach wiekowych. Wokalistka wykonała utwór „Na pustyni”, który przygotowała przy współpracy z Marcinem Toberem, a szczególne podziękowania należą się łęczyckiemu Domu Kultury gdzie piosenka została zarejestrowana. Zapraszamy do oglądania nagrodzonego utworu, a Kasi serdecznie gratulujemy!!!

Link do utworu:

DSC 0669

Akcja „Przerwa na czytanie” realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

W tym roku w realizacji akcji „Przerwa na czytanie” trochę przeszkodziła sytuacja epidemiczna w kraju. W wyznaczonym terminie, w dniu 21 października 2020 roku część klas uczyła się zdalnie. Tylko uczniom klasy III c pod opieką nauczyciela języka polskiego, pani Magdaleny Mroczkowskiej, udało się uczestniczyć w akcji, która odbyła się w sali lekcyjnej. Uczniowie wykorzystali czas podczas przerwy między lekcjami na lekturę wybranych przez siebie pozycji. Od 26 października cała szkoła rozpoczęła naukę zdalną, i w związku z tym, biblioteka szkolna zaproponowała udział w niej uczniom, w ich domach, w dnu 29 października. Uczniowie włączyli się do akcji, odrywając się od lekcji online, a niektórzy z nich, uwiecznili to na fotografiach. Część czytających sfotografowała czytane książki.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku akcja będzie mogła odbyć się w innych okolicznościach, a uczestniczyć w niej będzie cała społeczność szkolna.

Kola 6

Po raz kolejny jako szkoła zgłosiliśmy swój udział w kolejnej edycji akcji promującej czytelnictwo „Upoluj swoją książkę", dzięki której uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Akcja trwa od 2 do 30 listopada 2020.

Niestety z powodu ogłoszenia strefy czerwonej na większości terytorium Polski oraz przejścia szkół średnich na tryb pracy zdalnej organizatorzy zrezygnowali z druku i wysyłki dedykowanych plakatów.

Udostępniono plakat w wersji elektronicznej z kodem QR dającym dostęp do wszystkich książek
od dnia 2 listopada br.

Link do plakatu, z którego można zeskanować kod dostępu to:

Uczniowie mogą też zgłosić się jako Ambasadorzy tej akcji. Czekają na nich zaprojektowane specjalnie na tę okazję koszulki.

Wystarczy wejść na stronę

Zgłoszenia ambasadorów przyjmowane są do 28 października 2020.

Szczegóły akcji na czytajpl

image 1

Dnia 15.10.2020 r. nasze Liceum uczestniczyło w Międzynarodowych Dniach Erasmusa #ErasmusDays2020. Z powodu sytuacji pandemicznej oraz obowiązującego reżimu sanitarnego, byliśmy zmuszeni ograniczyć nasze działania, m.in. nie odbył się e-bieg Erasmusa.

Skupiliśmy się na prezentacjach multimedialnych dotyczących krajów docelowych naszego projektu Erasmus+ ”Język-Kultura-Nauka. Od rozwoju kompetencji zawodowych nauczyciela do rozwoju szkoły.”. Odbyły się również projekcje teatrzyków językowych. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystaw, plakatów, zdjęć, kartek świątecznych przygotowanych w ramach prowadzonego projektu Erasmus+.

20201015 091339

20201015 132810