18 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Odważny i pana Marka Gabryelskiego mieli okazję odwiedzić Dom Dziecka w Dąbrówce Wielkiej. Cała społeczność szkolna przygotowała dla podopiecznych różnego rodzaju prezenty. Były to między innymi słodycze, ubrania, zabawki oraz kosmetyki. W placówce panowała niezwykle przyjazna atmosfera, dzięki czemu uczniowie szybko nawiązali kontakt zarówno z opiekunami, jak i z dziećmi. Gdy nadszedł czas powrotu bardzo trudno nam było się ze sobą rozstać. Każdy z nas był bardzo szczęśliwy, że mógł wnieść do placówki trochę ciepła i chociaż w małym stopniu uszczęśliwić osoby w niej przebywające.

dd

Kolejny już raz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy przystąpili do Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Etap szkolny odbył się w dniu 10 stycznia 2019 roku. Został przeprowadzony pod opieką nauczycielek biologii Doroty Józwiak-Szyszki i Agnieszki Ziarkowskiej. Swoich sił spróbowało 17 uczniów klas I-III. Wszyscy rozwiązywali zadania testowe w wielkim skupieniu. Czekamy na wyniki i następny etap. Powodzenia.

Liga Ochrony Przyrody obchodzi swoje święto 9 stycznia. Data ta upamiętnia historyczny zjazd organizacyjny 9 stycznia 1928 roku. Dla każdego z nas urodziny LOP powinny być okazją do refleksji i zdobycia nowej wiedzy, z zakresu ochrony środowiska i otaczającej nas przyrody. W naszej szkole członkowie szkolnego Koła LOP przygotowali, na korytarzu szkolnym, gazetkę informacyjną dla wszystkich uczniów, chcąc zwrócić uwagę na problemy ochrony przyrody i działalność tej organizacji. Z okazji Święta LOP w dniu 9 stycznia odbyło się uroczyste wręczenie legitymacji członkowskich nowym członkom Koła z klas pierwszych. W tym roku szkolnym jest ich 25. Cieszymy się z zainteresowania uczniów działaniami Ligi Ochrony Przyrody.

Opiekun Szkolnego Koła LOP

Dorota Józwiak -Szyszka

27 listopada 2018 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników jubileuszowego XXI Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Laureatką konkursu została Ewelina Biniewicz, uczennica klasy IIIc Naszego Liceum. Ewelina została wyróżniona I nagrodą w kategorii wiekowej uczestników od 16 do 19 lat.

„Latarnie nadziei” to tytuł tegorocznego tomiku poetyckiego z wierszami laureatów. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 80 młodych poetów z m.in. Ozorkowa, Parzęczewa, Zgierza, Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Łęczycy i Góry św. Małgorzaty. 20 laureatów zaprezentowało publiczności wyróżnione wiersze.

Tomik „Latarnie nadziei” udostępnia biblioteka w Naszej Szkole.

Gratulujemy talentu i sukcesu!

eb1

eb2eb3