21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie I Liceum dziś świętowali, biorąc udział w zabawie zorganizowanej przez humanistów z klasy 2c. Zadanie polegało na odgadnięciu wielu zagadek językowych i sformułowaniu hasła przewodniego tegorocznych obchodów. Działania wymagały wiedzy z zakresu gramatyki języka polskiego, ale intuicja i kondycja fizyczna także się przydały. Śmiechu było co niemiara. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się tego wyzwania, a nie było ono łatwe. Szczególne wyrazy uznania dla zwycięzców czyli:

I miejsce klasa 1b (D. Pawlak, J. Kawecki, M. Woźniak )

II miejsce klasa 2c (Z. Kowalska, K. Przeradzka, K. Pałczyński)

III miejsce klasa 1c (M. Kowalski, B. Cieślarek, A. Gwardyński)

Nagrody książkowe oraz dyplomy wręczył dyrektor szkoły Pan Grzegorz Wasiak.

IMG 20200221 104954

IMG 20200221 105338

IMG 20200221 110400

IMG 20200221 105101

Dnia 30 stycznia 2020 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbył się egzamin ustny etapu okręgowego 45. edycji Olimpiady Języka Angielskiego, w którym wzięła udział uczennica klasy IIB naszego Liceum, Agnieszka Cybulska. Dzięki zdobyciu 63 pkt w egzaminie pisemnym, który także odbył się na UŁ, miała ona zaszczyt stanąć przed komisją. Podczas około 20-minutowego egzaminu padały pytania o historię i kulturę Wielkiej Brytanii i USA, a także dotyczące wybranych do olimpiady dzieł literatury anglojęzycznej.

W dniu 4 lutego 2020 r. w Archiwum Państwowym w Płocku Oddział w Łęczycy odbyło się spotkanie poświęcone sylwetce marszałka Józefa Piłsudskiego. Spotkanie przygotowało Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy. W czasie spotkania wykład poświęcony życiu i działalności Józefa Piłsudskiego wygłosił prof. UŁ dr hab. Jacek Pietrzak. Wykładu wsłuchali min. uczniowie naszej szkoły z klasy I a. Opiekunem uczniów był mgr Andrzej Doliński.

W Święto Trzech Króli, tj. 6 stycznia miało miejsce rozstrzygnięcie Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w grudniu w łęczyckim Domu Kultury. W kościele św. Andrzeja w Łęczycy nagrodzeni oraz wyróżnieni artyści odebrali nagrody i wystąpili w koncercie laureatów. Naszą szkołę reprezentował kwintet wokalny, tym razem w okrojonym składzie osobowym, któremu przyznano I miejsce w kategorii zespołów. Nagrodę specjalną Burmistrza Miasta Łęczycy otrzymała Katarzyna Kluska. Jest moc!

gala1

gala2