Eliminacje Gminne na Licealnym ORLIKU

Drukuj

W dniu 09.09.2013 r. na ORLIKU przy I LO w Łęczycy odbyły się gminne eliminacje do ogólnopolskiego IV Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska w piłce nożnej.

W Turnieju walczyli chłopcy w kategorii wiekowej 10-11 lat (rocznik 2002-2003). Celem tego Turnieju jest promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad gry fair play, aktywizacja społeczności lokalnych oraz zachęta do wspólnego organizowania różnorodnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu ,,Moje boisko- ORLIK 20012”. W Turnieju udział wzięły cztery drużyny z Powiatu Łęczyckiego tj. SP Witonia, FC Sobótka, SP „Trójka” Łęczyca, SP Topola Królewska. Turniej rozpoczęto uroczystym przywitaniem wszystkich uczestników przez animatorów ORLIKA oraz pamiątkowym zdjęciem. Po rozgrzewce przystąpiono do rozgrywek. Zawody rozegrano systemem ;; każdy z każdym”. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji i grze fair play najlepsza okazała się drużyna SP „Trójka” Łęczyca. Drugie miejsce zajęła drużyna SP Topola Królewska. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna SP Witonia. Wybrano również najlepszego zawodnika Turnieju i najlepszego bramkarz. Najlepszym zawodnikiem został Igor Pajęcki z drużyny SP „Trójka” Łęczyca . Najlepszym bramkarzem został Bartłomieja Art z drużyny SP Topola Królewska.

Turniej zakończono uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów, którego dokonali Pani Joanna Wdowiak Dyrektor I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy oraz Pan Andrzej Owczarek inspektor. do spraw sportu Starostwa Powiatowego w Łęczycy. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała nasz Powiat w eliminacjach wojewódzkich. Trzymamy kciuki za młodych piłkarzy i życzymy dalszych zwycięstw oraz gry w finałowym turnieju.