I LO z pucharem piłki plażowej

Drukuj

25 maja 2015 na boisku przy I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców. Do zawodów zgłoszone zostały reprezentacje I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy, Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy oraz Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku. Zawody odbywały się przy dość sprzyjającej pogodzie, która pozwoliła zawodnikom na pokazanie wszystkich umiejętności siatkarskich. Po zaciętej walce w grupach między ośmioma drużynami do półfinału dotarły drużyny z I LO w Łęczycy i ZSMR w Piątku. Na tym szczeblu los zestawił ze sobą zespołu z jednej szkoły. Pierwszą parę tworzyli uczniowie I LO (Skarbek, Urbański kontra Skonieczka, Kurnik), drugą uczniowie ZSMR (Frankowski, Barański kontra Tracz, Sobczak). Po pełnych emocji spotkaniach półfinałowych miejsce w finale wywalczyli Mateusz Skarbek i Mikołaj Urbański, którzy w ostatnim spotkaniu mistrzostw okazali się lepsi od rywali z ZSMR w Piątku (Tracz, Sobczak), pokonując ich 2:0.