Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W czwartek 29 września młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu łęczyckiego rywalizowała w zawodach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Na zawody stawiły się wszystkie szkolne reprezentacje, w tym obie drużyny (dziewcząt i chłopców) z naszej szkoły.

W rywalizacji dziewcząt drużyna I LO wywalczyła I miejsce, a wśród chłopców reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. Obie drużyny zakwalifikowały się tym samym do finału rejonu, który odbędzie się 5 października w Aleksandrowie Łódzkim.

Najlepsze wyniki zawodów osiągnęli Paweł Zajma z I LO (11,6s – 100m, 130 pkt) i Małgorzata Rybarczyk z ZSP nr 1 (8,52m – pchnięcie kulą, 129 pkt).

Finał rejonu

W ekstremalnie trudnych warunkach odbył się finał rejonu Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w Aleksandrowie Łódzkim. W niskiej temperaturze i przy ciągle padającym deszczu drużyny reprezentujące naszą szkołę zajęły II miejsce (dziewczęta) i V miejsce (chłopcy).

Dobry występ dziewcząt zagwarantował im udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 11 października 2016 r. w Bełchatowie.

Finał województwa

W finale wojewódzkim lekkoatletki z naszej szkoły zajęły ostatecznie XI miejsce.

Gratulujemy!

We wtorek 20 września 2016 r. w parku miejskim w Łęczycy odbyły się indywidualne biegi przełajowe, które były inauguracją sportowego roku szkolnego 2016/17. W zawodach wzięło udział 254 uczniów szkół powiatu łęczyckiego. Wśród startujących byli też uczniowie naszej szkoły:

• Seweryn Zachwieja

W rywalizacji dziewcząt najlepsze miejsce (10) zajęła Oliwia Szumińska, a wśród chłopców 12. był Mikołaj Opas. Pozostali reprezentanci naszego liceum zajęli dalsze miejsca.

W iście plażowej pogodzie na boisku I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców.

Rozgrywki toczyły się systemem "każdy z każdym" i po rozegranych meczach wyłoniono kolejność drużyn:

- wśród dziewcząt I miejsce - ZS im. J. Grodzkiej
II miejsce - I LO Łęczyca
III miejsce - ZSP nr 1 Łęczyca
IV miejsce - ZSMR Piątek

I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy reprezentowała para: Natalia Gieraga i Monika Duniak.

- wśród chłopców I miejsce - ZS im. J. Grodzkiej
II miejsce - ZSMR Piątek
IV miejsce - I LO Łęczyca

I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy reprezentowali uczniowie klasy Ia: Szymon Zachwieja i Dominik Kasierski.

Uczniowie I LO im. K.Wielkiego w Łęczycy odnieśli wielki sukces na odbywających się dniach 12-14.02.2016r Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale.
Wicemistrzostwo Polski po pasjonującej walce w skoku wzwyż juniorów młodszych wywalczył Krystian Kaźmierczak [195 cm], uczeń klasy Ib.

Piąty w biegu na 60 m przez płotki juniorów z nowym rekordem Łęczycy [8.26 s] był Bartosz Tuszyński, uczeń klasy IIId.

Rekord życiowy w skoku wzwyż [160 cm] wyrównała Katarzyna Ignatowicz, uczennica klasy Ia. Wynik ten dał jej ósmą pozycję.

Paweł Zajma, uczeń klasy Ib, był blisko poprawiania rekordu życiowego na 200 m [24.41 s].

W dniach 8 i 10.03.2016 r. w hali sportowej Gimnazjum w Piatku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej. Wśród drużyn startujących w turnieju były też reprezentacje dziewcząt i chłopców I LO im. Kazimierza Wielkiego.

W rozgrywkach dziewcząt drużyna I LO zajęła IV miejsce ustępując pozostałym drużynom.

Mecze drużyn męskich miały bardziej wyrównany przebieg. W spotkaniu eliminacyjnym reprezentacja I LO uległa ZS im. J. Grodzkiej 27:29 i straciła tym samym szansę na grę w finale. W meczu o III miejsce drużyna I LO pokonała wyraźnie ZSP nr 1 w Łęczycy.

Cały turniej wygrali reprezentanci ZSMR w Piątku i to oni będą reprezentować Powiat Łęczycki w zawodach rejonowych.