"Kazik" pod koszem

Drukuj

W dniach 8 i 10.03.2016 r. w hali sportowej Gimnazjum w Piatku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej. Wśród drużyn startujących w turnieju były też reprezentacje dziewcząt i chłopców I LO im. Kazimierza Wielkiego.

W rozgrywkach dziewcząt drużyna I LO zajęła IV miejsce ustępując pozostałym drużynom.

Mecze drużyn męskich miały bardziej wyrównany przebieg. W spotkaniu eliminacyjnym reprezentacja I LO uległa ZS im. J. Grodzkiej 27:29 i straciła tym samym szansę na grę w finale. W meczu o III miejsce drużyna I LO pokonała wyraźnie ZSP nr 1 w Łęczycy.

Cały turniej wygrali reprezentanci ZSMR w Piątku i to oni będą reprezentować Powiat Łęczycki w zawodach rejonowych.