Pod koniec marca troje uczniów z naszej szkoły – Kinga Wasiak, Hubert Kalaczyński i Bartosz Najman, pod opieką pana Andrzeja Dolińskiego – wzięło udział w szkoleniu w ramach programu Młodzi Głosują+. Na dwudniowym szkoleniu w Warszawie mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo przeprowadzić symulację wyborów do Parlamentu Europejskiego w szkole, na czym polega organizacja kampanii profrekwencyjnej, a także nauczyliśmy się efektywnie pracować w grupie. Jedną z zabaw integrujących uczestników były „Bobry, nory i powódź”, które niejednego z uczestników szkolenia wprowadziły w doskonały nastrój. Nie wnikajmy jednak w szczegóły i powróćmy do istoty szkolenia. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w maju będziemy mieli możliwość przeprowadzenia w szkole symulacji wyborów do Parlamentu Europejskiego i już teraz zachęcamy uczniów do udziału w głosowaniu. Warto także wspomnieć, że do wzięcia udziału w szkoleniu, nasza szkoła została wybrana jako jedna ze 100 szkół w całej Polsce.

szkolenie